קביעת תורים

  לימודים מתקדמים
  טיפולי פוריות
  טיפול בהריון ולידה
  טיפול בתינוקות ובילדים
  דיקור סיני

  טיפול בבעיות גב

  צמחי מרפא
  תזונה סינית
  שיאצו
  אנמה-אמפוקו
  טווינה
  רפלקסולוגיה
  פרחי באך

  אוסטיאופתיה

  אייפק
  עיסוי שוודי/תאילנדי/אבנים חמות
  קבוצות יוגה
  יוגה טיפולית
  הומאופתיה


        

 טיפול בילדים ברפואה הסינית

הרפואה הסינית נחשבת לכלי טיפולי יעיל ופשוט בילדים. היא מסייעת לילד להתפתח, לגדול ולמצות את הפוטנציאל הגלום בו באופן טבעי וללא התערבויות מיותרות.
דרך 'העיניים הסיניות' ובעזרת הטכניקות של הרפואה הסינית, ניתן ללוות את הילד בצמיחתו מרגע לידתו (ואף לפני) ועד הפיכתו לבוגר.
אנו, המטפלים בטכניקות הרפואה הסינית, מאמינים בשיתוף פעולה עם הממסד הרפואי, אשר יכול לספק אבחנות מדוייקות באמצעות בדיקות שונות ובמקרים הדורשים זאת יכול לספק גם טיפולים תרופתיים יעילים. יחד עם זאת,  ברוב המקרים ניתן לטפל בילדים ללא תרופות ובכך לאפשר להם לגדול למקום של חוזק ועצמאות בריאותית.
הטיפול בילדים ברפואה הסינית, שונה במקצת מן הטיפול במבוגרים ומותאם לגיל ,לאופיו של  הילד, וכן לשלב ההתפתחותי בו הוא נמצא.

בשנתיים הראשונות לחייהם, מפתחים הילדים את המערכת החיסונית שלהם, אשר תעמוד לצידם ותהיה להם לעזר לאורך כל שנות חייהם.
לכן, חשוב מאוד לאפשר למערכת החיסונית להתפתח, כלומר - לאפשר לילד להיות חולה ולחוות את המחלה. ילדים זקוקים למחלות על מנת להתחזק. הגישה הסינית מאפשרת לילד להתמודד עם המחלה בכוחות עצמו, עם תמיכה אנרגטית וברוב המקרים ללא התערבות רפואית-תרופתית.
הטיפול בדיקור מתמקד, לרוב, בחיזוק המערכת החיסונית של הילד, כך שיוכל להתמודד בצורה טובה יותר עם גורמי המחלה השונים אליהם הוא נחשף. ניתן לטפל בילד בזמן המחלה, כלומר לתת מענה למחלה אקוטית וכן לטפל בו למטרות מניעה וחיזוק במקרים של מחלות החוזרות על עצמן בתדירות קבועה וגבוהה.
.

הדיקור בילדים מתבצע בעזרת מחטים דקות מאוד, עדינות, סטריליות וחד פעמיות.
משך הדיקור קצר מאוד ותלוי בגיל הילד ובתגובתו לטיפול.
הדיקור עצמו אינו כואב, למרות שרוב הילדים מרגישים את חדירת המחט ואת זרם האנרגיה המשתחררת כתוצאה מחדירתה. חלקם בוכים כתוצאה מהתחושה הלא מוכרת. הבכי משמש בידי המטפל הסיני כלי לאבחון ולכן איננו נבהלים כשהילד בוכה. ילדים שמרגישים את זרימת האנרגיה בגופם יתמודדו בדרך-כלל עם המחלות באופן טוב יותר.

ניתן לטפל בילדים במגוון רחב של בעיות:
מחלות שכיחות (ויראליות וחיידקיות) כמו: דלקות אוזניים, דלקות ריאה, ברונכיט, דלקות עיניים, כאבי בטן, תולעים במעיים, דרך מצבים של הרטבת לילה, חלומות וסיוטים, בעיות עור כגון אטופיק דרמטיטס וחסימה של תעלת הדמעות.
מצבים נדירים יותר כמו: עיכובים התפתחותיים שונים - פיזיים, מוטוריים, מנטאליים ורגשיים, שם הטיפול יעיל ביותר. ניתן לטפל גם במצבים של חוסר מנוחה, הפרעות קשב וריכוז, עיכוב בצמיחה, בדיבור וביכולות נוספות.

הטיפול תומך בכוח הריפוי הטיבעי של הילד ומאפשר לו להתפתח ולמצות את הפוטנציאל הגלום בו מתוך קשב וקשר עמו ועם צרכיו המיוחדים.

יתן  לטפל גם בבעיות שמתגלות  בזמן ההיריון דרך ההדמיות השונות כמו: בעיות לבביות, בעיות בכליות ובמעברי השתן.  במקרים אלו יתבצע הדיקור דרך האישה ההרה.

הטיפול ברפואה סינית בילדים כולל גם ייעוץ בתזונה, שימוש בצמחי מרפא והמלצות שונות להורים כגון עיסויים ואמבטיות, בדגש על היכולת של ההורה לתת מענה טיפולי ראשוני לילד באמצעים פשוטים אשר היו נהוגים בתרבויות שונות לפני שנים רבות.

© 2007 כל הזכויות שמורות  l מרכז אלה לרפואה סינית עתיקה l ברודצקי 43 כניסה א קומה 3 תל אביב l טל. 03-5447144  l צור קשר

 

Simply-Smart | בניית אתרים | קידום אתרים