קביעת תורים

  לימודים מתקדמים
  טיפולי פוריות
  טיפול בהריון ולידה
  טיפול בתינוקות ובילדים
  דיקור סיני

  טיפול בבעיות גב

  צמחי מרפא
  תזונה סינית
  שיאצו
  אנמה-אמפוקו
  טווינה
  רפלקסולוגיה
  פרחי באך

  אוסטיאופתיה

  אייפק
  עיסוי שוודי/תאילנדי/אבנים חמות
  קבוצות יוגה
  יוגה טיפולית
  הומאופתיה


        

מאת: איתי גל

את פרחי הבאך פגשתי לראשונה באופן רציני במסגרת "טעימה" ספציפית במהלך קורס טיפול בילדים במרכז אלה לרפואה סינית עתיקה. אל חדר הלימוד הרגיל שלנו הפציעה אורלי פרידלנדר ובדיבור שקט, רגוע וכמעט מהפנט פרשה במספר דקות את עיקרי השיטה העדינה, המתחשבת וההרמונית הזו. לפתע כמו מסך הוסר מעל עיניי. אני, חסיד של המחט והצמח, התחלתי לחשוב ולחוש שיתכן וישנה דרך רכה ומקבלת שאינה נלחמת במחלות, אלא יורדת עמוק לתוך מעמקי הנפש ואינה תרה ושואלת אחר הסימפטום וממנו לדופק או להבנה, אלא מכוונת לפתור את תחלואי הנפש, הרגש ומאמינה בכוליות מוחלטת שהבעיה אינה הבעיה, אלא אנחנו בתווך החיים ובהתמודדותנו איתה זהו המוקד המדויק וכל השאר ישתפר משם.

ההסברים המדויקים שפרשו לפני את עיקרי האמונה ה"באכית" - שהדהדו בדיוק עם האמונות הפנימיות שלי לגבי מהות החיים, מטרתנו בעולם הזה וכן הלאה - שבו את ליבי ושבתי הביתה נפעם, לא לפני שעברתי בחנות ספרים ורכשתי מספר ספרים בנושא. את החודשים הבאים ביליתי בקריאה, הבנה והסתכלות על המציאות דרך משקפי הבאך החדשים שלי.

בהתחלה התנסתי על סביבתי ומשפחתי וחיש קל ובאופן טבעי התחלתי לשלב את הטיפולים ה"סיניים" עם פרחי הבאך. ההתחלות תמיד הן קסומות ואת המטופלת הראשונה ששבה אחרי שבועיים ודיווחה שנפרדה מפחד לנהוג שליווה אותה במשך מספר שנים מאז תאונת דרכים, לא אשכח כנראה. מאז נפרשת שרשרת זהב של הצלחות וסיפורים קטנים וגדולים איך פרחי הבאך סייעו לי לסייע לאחרים לקבל, לאהוב, לתמוך ולרצות את חייהם שלהם בצורה טובה ונבונה יותר. פרחי הבאך נתנו לי כלי לסייע למטופל לא רק על ידי תירגום המצוקות שלו למרידיאנים או נקודות, אלא על ידי התייחסות ישירה שלי למצבו הנפשי ולכאב, לפחד, לחולשה ואפילו לנוקשות ולבדידות שלו. החיים נעשו קלים יותר מאז פרחי הבאך חדרו לעולמי: אני חש בשמחה גדולה יותר לגביהם, קל לי יותר לקבל את האחרים והמקצוע הפך לגן שעשועים שמשלב בין היכולת לפנות לאיברים, שכבות, אנרגיות ובמקביל לתת בידי המטופל בקבוקון קטן שיחזק אותו לאורך הזמן ודרכו הוא יכול לתקשר עם עצמו וללמוד להקשיב לתוכו ולזהות מצבים קשים וגם לטפל בהם במקום.

הפרחים מסייעים לי במקומות בהם נתקעתי בעבר: מטופלים "אורטופדיים" ש"סרבו" להיפרד מכאביהם, משתחררים ומתקדמים הלאה בחייהם, ילדים נפרדים מפחדים, מחלות ריאות ועיכול, אמהות ישנות טוב בלילה וחשות בעלות ערך ומטופלים מכל הסוגים מתקשרים איתי ברמה הרגשית ביתר קלות, הם יודעים שאני מעוניין לדעת וגם יכול לעזור ודרך שם, הם וכמובן גם אני, לומדים מחדש את הגופנפש הנהדר והחמקמק.

לדוגמה:
ב. מטופלת בת 56 שהגיעה מלווה בסימפטומים מגוונים: (נבעו בחלקם מכריתה חלקית של כליה + כריתת תירואיד) שתן שאריתי, אבנים בכליות, צרבות, CTS בשתי היידים, נטייה לעצירות, כאבי ברכיים ומתח קבוע בשכמות וגב עליון. האבחנה הבסיסית נסובה סביב חולשה של הכליות והטיפולים החלו בשמחה וברון. המטופלת ואני איתה חווינו דרך של שיפור קבוע בסימפטומים כשאני נותן דגש על חיזוק כליות ושלפוחית, יצוב האדמה והירמון של הכבד. המצב כאמור השתפר באופן קבוע, אבל תמיד סבבה אותה אווירה מסוימת של חוסר שביעות רצון או חוסר סיפוק.

השינוי חל רק לאחר שנתתי דגש על חייה הפרטיים: שמעתי ממנה על יחסי הזוגיות המורכבים שלה, על האם בה היא צריכה לתמוך ולטפל על בסיס קבוע ללא הרגשת סיפוק או הכרת תודה. רק לאחר שבחרתי בקפידה פרחי באך שיטפלו במצב הרגשי-נפשי שבו היא הייתה נתונה, אך ורק אז זכיתי לשמוע ממנה שהיא מרגישה יותר טוב ובאותו הזמן גם לחוש סוף –סוף בדופק שלה את תחושת העוצמה הפנימית אותה ייחלתי לחוש בדופק הכליות. במקביל השתן השאריתי, אי הנוחות מהאבנים, הצרבות והמתח בגב העליון פגו והתמוססו להם לרמה החביבה על כולנו - זו שהמטופל לא זוכר על מה מדובר והטיפול עובר לשלב התחזוקה לאחר חודש או חודשיים.


התמציות שניתנו (בסיבוב הראשון):
MUSTARD - על מנת להשיג בהירות ולסתור את מצב העגמומית שליוותה אותה.
CENTAURY - כדי לסייע לה להפוך לפעילה באופן חיובי ולסתור את נטייתה לשרת ולהכנע למרות.
PINE - כדי להקל על תחושת האשם והביקורת העצמית שליוותה אותה ועל הצורך להתנצל.
CHICORY - להתגבר על תחושת הרחמים העצמיים.
RED CHESTNUT - להתחזק באמון בחיים ולהתגבר על הדאגה המוגזמת לאחרים והציפייה למאורעות שליליים.

ושוב אדגיש, שלשתי השיטות כוחות אדירים ומעמקים כבירים והשילוב החדש שמצאתי לעצמי נותן לי כלים איכותיים לפנות למספר רבדים במקביל.

בברכת רפואה שלמה
איתי א. גל
מטפל ברפואה סינית קלאסית
בוגר קורס פרחי באך במרכז אלה

> לפרטים אודות קורס פרחי באך למטפלים לחצו כאן


© 2007 כל הזכויות שמורות  l מרכז אלה לרפואה סינית עתיקה l ברודצקי 43 כניסה א קומה 3 תל אביב l טל. 03-5447144  l צור קשר

 

Simply-Smart | בניית אתרים | קידום אתרים